Socialdemokraterna i Täby

Styrelse och övriga organisatoriska funktioner 2018

Har du generella frågor till styrelsen och partiet? Skicka e-post till info@sitaby.se

Styrelsen för Socialdemokraterna i Täby med kontaktuppgifter

Ordförande: Magnus Kortell magnus.kortell@gmail.com

Kassör: Erland Arctaedius erland@arctaedius.se

Facklig ledare: Nick Rejimand nickrej@hotmail.com

Studieorganisatör: Eva Lindau eva.lindau@hotmail.com

Renate Minas renate.minas@tutanota.com

Markus Selin markus.selin@hotmail.com

Paulina Orrego paulinita_orrego@hotmail.com

Sarah Nordenswan sarah.nordenswan@live.se

Stefan Andersson stefan.g.andersson@gmail.com

 

Övriga funktioner:

Styrelsen har en kommunikationsgrupp som bereder frågor om kommunikation.

Gruppen består av Markus Selin, Eva Lindau, Annica Gryhed och Magnus Kortell.

 

Valledning

Valledare: Annica Gryhed

övriga i valledningen:  Magnus Kortell, Erland Arctaedius, Markus Selin, Aksel Nordin, Agneta Lundahl Dahlström, Eva Lindau

adjungerade Teamledare: Janne Boman, Tomas Korpi

 

Regionchef Täby/Vallentuna, anställd att arbeta med vår valrörelse: alexander.canizaresdahlstrom@socialdemokraterna.se

 

Revision

Sammankallande i revisionen: Olle Hansson

 

Kvinnoklubben

Ordförande: Agneta Lundahl Dahlström agneta.bjerregard@telia.com

 

SSU Täby

Ordförande: Viktoria Tomsson: viktoriatomsson@live.se

 

 

facebook Twitter Email